Producent roślin

|

szkółka bylin

Wpisz nazwę łacińską rośliny lub
nazwę polską lub tylko odmianę lub indeks

O NAS

Szanowni Państwo!

Szkółka bylin „Byliny-Świerk” istnieje od 1995 roku. Położona jest na Dolnym Śląsku, na Przedgórzu Sudeckim i należy do grona największych szkółek bylin, tak w Polsce jak i w Europie. Rośliny dostarczane są na terytorium całej Polski, a także eksportowane do wielu Państw takich jak: Austria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Holandia, Kazachstan, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Ukraina, Rosja, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja i Włochy.

Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy bylin, traw ozdobnych, paproci ogrodowych oraz ziół w pojemnikach. Pośród wielu odmian są rośliny dobrze Państwu znane i stosowane od wielu lat. Staramy się, aby każda nowa oferta kierowana do Państwa, zawierała sporo odmian bylin nietuzinkowych, mniej znanych, lecz równie cennych. Także tegoroczna oferta została wzbogacona o nowe odmiany bylin niskich i wysokich na różne stanowiska, od słonecznych do zacienionych. Dzięki dużemu asortymentowi znajdziecie u nas Państwo byliny do każdego rodzaju ogrodu, od kameralnego poprzez duże założenia parkowe po zielone dachy.

Właśnie za szeroki asortyment oraz za wyhodowane nowe odmiany bylin nasza szkółka została dwukrotnie uhonorowana złotymi medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W ciągłej produkcji macie Państwo do dyspozycji około trzy miliony bylin w różnej wielkości pojemnikach.

Produkcja roślin znajduje się pod stałą kontrolą Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu, co dodatkowo umożliwia eksport bylin poza granice UE

Dane techniczne

Większość bylin produkowanych jest w standardowych doniczkach P9. Nowością są atrakcyjne odmiany produkowane w kwadratowo-okrągłych doniczkach P11 oraz C2. Sukcesywnie wprowadzamy do produkcji określone gatunki bylin w większych, okrągłych pojemnikach C3, C4 i C5.

Doniczki pakowane są w zwrotne, lub wymieniane przy dostawie, standartowe skrzynki plastikowe. Za pozostawione (niewymienione) skrzynki plastikowe pobierana będzie kaucja. Wysokość kaucji będzie zależna od ich wartości w dniu dostawy.

Coraz większą popularnością cieszą się byliny pakowane w bezzwrotne, estetyczne skrzynki drewniane o standartowych wymiarach. Wartość opakowań drewnianych jest niska i będzie doliczana do ceny jednostkowej bylin. W punktach sprzedaży roślin oraz centrach ogrodniczych skrzynki drewniane są dobrym rozwiązaniem. Znika bowiem problem, w co klient detaliczny ma zapakować zakupione rośliny.

Sposób pakowania doniczek w skrzynki: doniczki P9 po 24 szt.,P11 po15 szt. P14 po 12szt. Pojemniki: C2 po 8szt., C3 po 8szt., C4 po 6szt., C5 po 5 szt.

Do każdego opakowania zbiorczego (skrzynki) dodajemy etykietkę z kolorowym zdjęciem rośliny oraz jej nazwą lub, jeśli rośliny przeznaczone są do wysadzenia, etykietkę opisową. Na indywidualne życzenie odbiorcy całość zamówionych roślin możemy zaopatrzyć w wyżej wymienione kolorowe etykiety, co wiąże się z dodatkową opłatą.

Etykietki wtykane stosowane do oznaczania bylin z naszej szkółki są wysokiej jakości i zawierają oprócz kolorowego zdjęcia, podstawowe informacje o danej bylinie. Opis jest wykonany na zasadzie piktogramów z objaśnieniami w kilku językach: polskim, angielskim, niemieckim, czeskim i rosyjskim. Dodatkowo są one zaopatrzone w kody kreskowe EAN13. Oznaczenia grup cenowych są czytelne (dotychczasowe oznaczenie kolorowym, okrągłym punktem jest zastępowane oznaczeniem literowym).

Celem przyspieszenia dostaw zamówienia powinny być składane na formularzu zamówień, dostępnym na naszej stronie internetowej.

Rośliny będą przygotowywane według kolejności zgłoszeń. Polecamy odbiór zamówień we własnym zakresie, co dodatkowo przy płatności gotówkowej jest premiowane wysokim upustem. Istnieje możliwość dowozu roślin pod wskazany adres naszym transportem. Warunkiem takiej dostawy jest pełne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej auta przez jednego lub większą liczbę zamawiających, rozmieszczonych w granicach planowanej trasy. Koszt takiej dostawy jest minimalny i ogranicza się do partycypacji w kosztach paliwowych. Dodatkową opcją dostawy roślin jest transport paletowy. Usługa ta jest odpłatna i świadczona przez zewnętrzne firmy logistyczne.

Zapraszamy do współpracy

Małgorzata i Adam Świerk